2022 نوامبر 26

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای 28 نوامبر تا 2 دسامبر 2022

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای 28 نوامبر تا 2 دسامبر 2022 EUR/USD: پروتکل FOMC باعث افت دلار شد

هفته قبل به آرامی به پایان رسید و مراسم روز شکرگزاری برگزار شد. اما بخش اول هفته با تضعیف دلار همراه بود و به همین دلیل EUR/USD  بیش از 200 نقطه صعود کرد و از 1.0222 به 1.0448 رسید. این جفت‌ارز برای اولین بار ظرف 17 ماه اخیر، از 16 ژوئن 2021 تابه‌حال، از میانگین متحرک 200 روزه (SMA) خودش بالاتر رفت.

اطلاعات بیشتر



2022 نوامبر 19

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای 21 تا 25 نوامبر 2022

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای 21 تا 25 نوامبر 2022 EUR/USD: این جفت‌ارز در تقاطع قرار دارد

ما در بررسی هفته قبل این نکته را بررسی کردیم که آیا رالی دلار به پایان رسیده است؟ احتمالا می‌دانید که داده‌های تورم آمریکا که در 10 نوامبر منتشر شدند. این داده‌ها خیلی بهتر از مقدارهای قبلی و پیش‌بینی‌ها بودند. تورم مرکزی مصرف کننده (CPI)  در ماه اکتبر 0.3% افزایش یافت و کمتر از پیش‌بینی 0.5% و مقدار سپتامبر قبلی 0.6% بود. نرخ رشد سالانه تورم مرکزی هم تا حد 6.3% کند شده بود (نسبت به پیش‌بینی 6.5% و 6.6% یک ماه قبل).

اطلاعات بیشتر



2022 نوامبر 12

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای 14 تا 18 نوامبر 2022

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای 14 تا 18 نوامبر 2022 EUR/USD: رشد دلار تمام شد؟

آیا رالی دلار به پایان رسیده است؟ هر روز که می‌گذرد بیشتر مطمئن می‌شویم که پاسخ این سوال بله است. نرخ بهره فدرال رزرو، دلیل اصلی تضعیف دلار آمریکا است. این نرخ بهره هم به وضعیت بازار کار و تورم آمریکا بستگی دارد که سیاست پولی فدرال رزرو را تعیین می‌کنند.

اطلاعات بیشتر



2022 نوامبر 5

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای 7 تا 11 نوامبر 2022

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای 7 تا 11 نوامبر 2022 EUR/USD: کندتر، طولانی‌تر، بالاتر

هفته گذشته کاملاً بدون شگفتی و طبق پیش‌بینی‌ها سپری شد. اتفاق اصلی، جلسه کمیته بازار باز فدرال (FOMC) بود که چهارشنبه 2 نوامبر در فدرال رزرو برگزار شد و در آن با رأی مخفی تصمیم گرفته شد تا نرخ بهره کلیدی 75 نقطه مبنا (bp) افزایش پیدا کند و به 4.00% برسد. این بالاترین سطح نرخ بهره از سال 2008 است. این حرکت کاملاً قابل پیش‌بینی بود. بنابراین کنفرانس رسانه‌ای مدیریت فدرال رزرو بعد از این جلسه، بیشتر از خود جلسه، توجه فعالان بازار را جلب کرد. «جروم پاول» رئیس فدرال رزرو در این جلسه گفت اگرچه تورم باید «به شدت» کاهش پیدا کند اما در صورت نیاز می‌توان پارامترهای سیاست پولی را تغییر داد. نکته اصلی این بود که ریتم افزایش نرخ بهره ممکن است از ماه دسامبر کاهش پیدا کند اما احتمالا سطح نرخ نهایی بالاتر از چیزی خواهد رفت که قبلا تصور می‌شد.

اطلاعات بیشتر



2022 اکتبر 29

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای 31 اکتبر تا 4 نوامبر 2022

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای 31 اکتبر تا 4 نوامبر 2022 EUR/USD: آیا رالی نرخ بهره به پایان خود نزدیک می‌شود؟

جفت‌ارز EUR/USD تا پنجشنبه 27 اکتبر در حال صعود بود و حتی از نقطه شاخص 1.0000 بالاتر رفت و به 1.0092 رسید. دلیل این موضوع احتمالاً امید عده‌ای از سرمایه‌گذاران به این بود که بانک مرکزی اروپا نرخ بهره را در جلسه‌اش، نه 0.75 بلکه 1.0 درصد افزایش بدهد و حتی شاید از آن هم فراتر برود. این رگولاتور اروپایی مطابق انتظارها، نرخ بهره را bp 0.75 افزایش داد و از 1.25% به 2.0% رساند. (اگرچه این رقم بالاترین مقدار در 10 سال گذشته است).

اطلاعات بیشتر



2022 اکتبر 16

پیش‌بینی فارکس و ارز دیجیتال برای 17 تا 21 اکتبر 2022

پیش‌بینی فارکس و ارز دیجیتال برای 17 تا 21 اکتبر 2022 EUR/USD: بازار دیوانه شده است؟

جفت‌ارز EUR/USD در کل نیمه اول هفته به موازات افق 0.9700 به‌صورت ساید حرکت کرد زیرا بازارها منتظر بودند که اطلاعات تورم آمریکا منتشر شود. پنجشنبه 14 اکتبر بود که «دپارتمان آمار نیروی کار» مقدار جدید شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) را منتشر کرد که از مقدارهای پیش‌بینی شده بیشتر بود. CPI ماهانه در ماه سپتامبر به 0.6% رسیده بود در حالیکه پیش‌بینی‌ها حاکی از 0.5% بود ، ضمنا CPI سالانه هم 6.6% شده بود در حالیکه پیش‌بینی شده بود به 6.5% برسد و قبلا مقدار آن 6.3% بود.

اطلاعات بیشتر



2022 اکتبر 8

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای 10 تا 14 اکتبر 2022

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای 10 تا 14 اکتبر 2022 UR/USD: شرایط اتحادیه اروپا، بدتر می‌شود ولی شرایط آمریکا، بهتر

جفت‌ارز EUR/USD در 28 سپتامبر به کف 20 ساله خودش رسید و عدد 0.9535 را ثبت کرد. پس از آن یک اصلاح اتفاق افتاد و این جفت‌ارز سه شنبه 4 اکتبر به عدد یک نزدیک شد و به 0.9999 رسید. البته عمر شادی گاوها کوتاه بود و پس از آن بازگشت دیگری به جنوب اتفاق افتاد و نقطه پایانی هفته در 0.9737 ثبت شد.

اطلاعات بیشتر



2022 سپتامبر 24

پیش‌بینی فارکس و رمزارزها برای ۲۶ تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۲

پیش‌بینی فارکس و رمزارزها برای ۲۶ تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۲ EUR/USD: در جستجوی کف جدید

هفته گذشته، کل توجه بازارها به جلسه کمیته بازار باز در فدرال رزرو  معطوف شده بود که ۲۱ سپتامبر برگزار شد. احتمال افزایش نرخ بهره ۷۵ نقطه مبنا (bp) در حد ۷۴% تخمین زده می‌شد و احتمال افزایش به میزان bp ۱۰۰ در حد ۲۶% بود.  در نهایت پیش‌بینی اول درست از آب درآمد و نرخ بهره از ۲.۵۰% به ۳.۲۵% افزایش پیدا کرد. اما همین افزایش هم کافی بود تا شاخص دلار DXY پرواز کند و از ۱۱۳٫۰۰ عبور کند،  و به سقف ۲۰ساله جدیدی برسد. بر همین اساس همان‌طور که اکثر متخصصان (۷۵%) انتظار داشتند،

اطلاعات بیشتر



2022 سپتامبر 17

پیش‌بینی فارکس و رمزارزها برای ۱۹ تا ۲۳ سپتامبر ۲۰۲۲

پیش‌بینی فارکس و رمزارزها برای ۱۹ تا ۲۳ سپتامبر ۲۰۲۲ EUR/USD: قبل از جلسه کمیته بازار باز فدرال رزرو

بانک جهانی هفته گذشته اعلام کرد به دلیل سیاست انقباض پولی که بانک‌های مرکزی بزرگ به کار گرفته‌اند و بحران انرژی در اروپا، ریسک رکود در سال ۲۰۲۳ در حال افزایش است. استراتژیست‌های «Citigroup» عقیده دارند دلار تنها پناهگاه امن برای سرمایه‌گذاران برای هج کردن دارایی‌ها در برابر ریسک دراوداون در پورتفوی‌های سرمایه‌گذاری باقی خواهد ماند.

اطلاعات بیشتر



2022 سپتامبر 10

پیش‌بینی فارکس و ارز دیجیتال برای 12 تا 16 سپتامبر 2022

پیش‌بینی فارکس و ارز دیجیتال برای 12 تا 16 سپتامبر 2022 EUR/USD: دو اتفاق مهم در هفته

هفته گذشته دو اتفاق مهم افتاد. اول این که جفت‌ارز EUR/USD سه‌شنبه 6 سپتامبر دوباره به کف 20 ساله خودش رسید و تا 0.9863 افت کرد و پس از آن بانک مرکزی اروپا نرخ بهره کلیدی خودش را برای اولین بار در تاریخ 75 نقطه مبنا (bp) افزایش داد و پنجشنبه 8 سپتامبر، نرخ بهره را به 1.25% رساند و در کنار این اقدام در مصاحبه هایش نظراتی را بیان کرد که بسیار متمایل به شاهین‌ها بودند.

اطلاعات بیشتر



2022 سپتامبر 3

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۵ تا ۹ سپتامبر ۲۰۲۲

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۵ تا ۹ سپتامبر ۲۰۲۲ EUR/USD: یک هفته تقریباً کسل‌کننده

می‌توان گفت که هفته قبل کاملاً کسل‌کننده بود. آمارهای اقتصاد کلان از ۳۰ آگوست تا ۲ سپتامبر منتشر شدند، داده‌های زیادی در این آمارها وجود داشتند؛ اما این آمارها کاملاً به انتظارات بازار نزدیک بودند. مثلاً شاخص « قیمت مصرف‌کننده هماهنگ‌شده» در آلمان ۸٫۸% بود و مقدار پیش‌بینی شده هم همین ۸٫۸% بود. شاخص «قیمت مصرف‌کننده در منطقه یورو» ۹٫۱% بود درحالی‌که انتظار ۹٫۰% را داشتیم. شاخص فعالیت تجاری در بخش تولید آمریکا (PMI) در کل ماه تغییری نکرد و ۵۲٫۸ بود (پیش‌بینی‌ها حاکی از ۵۲٫۰ بودند) و تعداد مشاغل جدید خلق شده در خارج از بخش کشاورزی آمریکا (NFP) هم خیلی با مقدار مورد انتظار فاصله نداشت، مقدار واقعی ۳۱۵ هزار و مقدار پیش‌بینی شده ۳۰۰ هزار بود. به همین دلیل EUR/USD در کل پنج‌روز به‌موازات خط برابری ۱٫۰۰۰۰ حرکت کرد و در دامنه ۱٫۰۰۷۸-۰٫۹۹۱۰ نوسان کرد و دوره پنج‌روزه را در سطح ۰٫۹۹۵۵ به پایان رساند.

اطلاعات بیشتر



2022 آگوست 27

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۹ آگوست تا ۲ سپتامبر ۲۰۲۲

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۹ آگوست تا ۲ سپتامبر ۲۰۲۲ EUR/USD: اقتصاد جهانی دوباره در معرض خطر قرار گرفته است

خب EUR/USD سطح حمایت کلیدی خودش که در سال ۲۰۱۶ ایجاد شده بود را شکست. این جفت‌ارز، سه‌شنبه ۲۳ آگوست در کف ۰٫۹۸۹۹ تثبیت شد، همان کفی که ۲۰ سال قبل در نوامبر تا دسامبر ۲۰۰۲ در آن نقطه معامله شده بود. یورو فقط در سال گذشته، ۴۸۵ نقطه در برابر دلار عقب‌نشینی کرده است.

اطلاعات بیشتر



2022 آگوست 20

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای 22 تا 26 آگوست 2022

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای 22 تا 26 آگوست 2022 EUR/USD: بازگشت به برابری 1:1

بیشتر از سه هفته است که EUR/USD در کانال ساید 1.0270-1.0100 حرکت می‌کند. همه تلاش‌هایی که برای شکستن مرز بالایی و پایینی این کانال انجام شدند با شکست مواجه شدند. این حرکت تا 10 آگوست ادامه پیدا کرد و بعد از انتشار داده‌های تورم آمریکا، این جفت‌ارز به‌سرعت به سمت بالا حرکت کرد و سطح 1.0270 را از یک مقاومت به حمایت تبدیل کرد. البته شادی گاوها خیلی طول نکشید و این جفت‌ارز درست دو روز بعد به کانال قبلی برگشت و پنجشنبه 18 آگوست مرز پایین خودش را شکست و هفته را در 1.0039 به پایان رساند.

اطلاعات بیشتر



2022 آگوست 13

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۵ تا ۱۹ آگوست ۲۰۲۲

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۵ تا ۱۹ آگوست ۲۰۲۲ EUR/USD : تورم پایین باعث ضعیف شدن دلار می‌شود

 بیش از سه هفته است که EUR/USD در کانال ساید ۱٫۰۲۷۰-۱٫۰۱۰۰ حرکت می‌کند. تلاش برای شکستن مرزهای بالایی و پایینی، هر بار به شکست ختم شده است. حتی اطلاعات بسیار قوی بازار کار آمریکا که در اولین هفته آگوست منتشر شد هم کمکی به دلار نکرد. به یاد دارید که بیکاری در آمریکا که اندیکاتور بسیار خوبی است از ماه مارس تابه‌حال در سطح ۳.۶% باقی مانده است. این مقدار در ماه جولای حتی تا ۳.۵% هم پایین رفت. اندیکاتور مهمی مثل NFP یعنی تعداد مشاغل جدید خلق شده در خارج از بخش کشاورزی که پیش‌بینی می‌شد در حد ۲۵۰ هزار شغل باشد در عمل به ۵۲۸ هزار شغل رسید. این آمارها علی‌رغم این حقیقت به دست آمده است که ماه قبل این شاخص ۳۷۲۰۰۰ شغل بود.

اطلاعات بیشتر



2022 آگوست 7

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۸ تا ۱۲ آگوست ۲۰۲۲

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۸ تا ۱۲ آگوست ۲۰۲۲EUR/USD: اخبار مثبت غیرمنتظره از آمریکا

جفت‌ارز EUR/USD  تقریباً سه هفته به‌صورت ساید در کانال ۱٫۰۲۷۰-۱٫۰۱۰۰ حرکت کرد. البته تلاش‌های کم‌رمقی برای عبور از مرزهای بالایی یا پایینی کانال انجام شد که هر بار به شکست ختم می‌شد. آیا برای این اتفاق باید فصل تعطیلات تابستان را سرزنش کرد؟ دلیل این اتفاق احتمالاً آمارهای غیرمنتظره اقتصادی آمریکا و چشم‌انداز مبهمی است که باعث سردرگمی بازار شده است.

اطلاعات بیشتر



2022 جولای 30

پیش‌بینی فارکس و رمزارزها برای ۱ تا ۵ آگوست ۲۰۲۲

پیش‌بینی فارکس و رمزارزها برای ۱ تا ۵ آگوست ۲۰۲۲ EUR/USD : نتایج جلسه کمیته بازار باز: چرا دلار سقوط می‌کند و بازارهای سهام صعود می‌کنند؟

خب جلسه کمیته بازار باز فدرال (FOMC) چهارشنبه ۲۷ جولای در فدرال رزرو آمریکا برگزار شد. تردیدی وجود نداشت که نرخ بهره کلیدی افزایش خواهد یافت. اما سؤال این بود که چقدر؟ ۱۰۰ نقطه مبنا که از سال ۱۹۸۱ تابه‌حال سابقه نداشت یا فقط ۷۵ نقطه مبنا؟ ظاهراً بازارها روی گزینه اول حساب کرده بودند اما فدرال رزرو، گزینه دوم و ملایم‌تر را انتخاب کرد. به همین دلیل جفت‌ارز EUR/USD به‌جای آنکه به افق ۱٫۰۰۰۰ حمله کند بالا رفت و به کانال ۱٫۰۲۷۰-۱٫۰۱۵۰ برگشت که از ۱۹ جولای در آن حرکت کرده بود. شرایط با تلاش ناموفق خرس‌ها برای شکستن مرز پایینی کانال دنبال شد (دلایل آن در ادامه در بخش بررسی جفت‌ارز GBP/USD تشریح خواهند شد) ولی این جفت‌ارز در نهایت کارش را در سطح ۱٫۰۲۲۱ به پایان رساند.

اطلاعات بیشتر



2022 جولای 23

Forex and Cryptocurrencies Forecast for July 25 - 29, 2022

Forex and Cryptocurrencies Forecast for July 25 - 29, 2022EUR/USD: The ECB's Monetary Experiment: Crossing a Hawk with a Dove

The single European currency showed slight growth at the beginning of last week, fixing a local high at 1.0272. There are three reasons for this. The first and most banal one is a corrective rebound after the EUR/USD pair, having broken through the parity level of 1.0000, found the bottom at 0.9951 on July 14. The second one is the resumption of Russian gas supplies to the EU via the Nord Stream pipeline. And finally, the third and most important one is the expectation of a rise in the euro interest rate. Moreover, the market expected that the rate would be raised by 50 basis points (bp) at once, and not by 25, as announced by the ECB itself at its previous meeting. This is what happened in reality. For the first time in 13 years, the European regulator raised the lending rate from 0 to 0.5% on Thursday, July 21, and brought the deposit rate out of the negative zone, raising it from -0.5% to 0%.

اطلاعات بیشتر



2022 جولای 16

پیش‌بینی فارکس و رمزارزها برای ۱۸ تا ۲۲ جولای ۲۰۲۲

پیش‌بینی فارکس و رمزارزها برای ۱۸ تا ۲۲ جولای ۲۰۲۲ EUR/USD: برابری ۱:۱ به دست آمد

سرانجام رویدادی که طی چند ماه گذشته درباره آن صحبت می‌کردیم اتفاق افتاد: EUR/USD سه‌شنبه ۱۲ جولای به ۱٫۰۰۰۰ رسید. کف محلی روز پنجشنبه ۱۴ جولای در ۰٫۹۹۵۱ تثبیت شد. آخرین باری که این جفت‌ارز این‌قدر پایین آمده بود دسامبر ۲۰۰۲ بود. توجه کنید که دلار نه فقط نسبت به یورو بلکه نسبت به سایر ارزهای برتر جهان هم تقویت شده است. شاخص DXY در حوالی سقف ۲۰ساله خودش قرار دارد و ۱۴ جولای به ارتفاع ۱۰۸٫۹۹ نزدیک شد.

اطلاعات بیشتر



2022 جولای 9

پیش‌بینی فارکس و رمزارزها برای ۱۱ تا ۱۵ جولای ۲۰۲۲

پیش‌بینی فارکس و رمزارزها برای ۱۱ تا ۱۵ جولای ۲۰۲۲ EUR/USD یک‌قدم تا ۱٫۰۰۰۰

در بررسی‌های قبلی بارها درباره تمایل دلار به رسیدن به برابری ۱:۱ با یورو صحبت کردیم. اما انتظار نداشتیم که این اتفاق این‌قدر سریع بیفتد: جفت‌ارز EUR/USD جمعه ۸ جولای به کف محلی خودش در سطح ۱٫۰۰۷۱ رسید. فقط ۷۱ نقطه تا ۱٫۰۰۰۰ باقی مانده است. دسامبر ۲۰۲۲ آخرین باری بود که این جفت‌ارز تا این حد پایین آمده بود.

اطلاعات بیشتر



2022 جولای 2

پیش‌بینی فارکس و رمزارزها برای ۴ تا ۸ جولای ۲۰۲۲

پیش‌بینی فارکس و رمزارزها برای ۴ تا ۸ جولای ۲۰۲۲ EUR/USD: دلار دوباره در حال قدرت گرفتن است

جفت‌ارز  EUR/USD  یک هفته و نیم در کانال ساید ۱٫۰۶۰۰-۱٫۰۵۰۰ حرکت کرد، البته واضح است که نه سرمایه‌گذاران و نه سفته‌بازان به این رکود علاقه‌مند نیستند. اما چکیده شدن نوعی ماشه برای شکستن این کانال لازم بود.

اطلاعات بیشتر



2022 ژوئن 25

Forex and Cryptocurrency Forecast for June 27 - July 1, 2022

Forex and Cryptocurrency Forecast for June 27 - July 1, 2022EUR/USD: Just a Calm Week

The last week was quite calm for the EUR/USD pair. It moved along the Pivot Point 1.0500, and the maximum range of fluctuations was less than 140 points (1.0468-1.0605), which is quite small for today.

اطلاعات بیشتر



2022 ژوئن 18

پیش‌بینی فارکس و رمزارزها برای ۲۰ تا ۲۴ ژوئن ۲۰۲۲

پیش‌بینی فارکس و رمزارزها برای ۲۰ تا ۲۴ ژوئن ۲۰۲۲ EUR/USD - نتایج جلسه FOMC در فدرال رزرو

وقایع هفته گذشته با جمعه ۱۰ ژوئن مرتبط بودند، روزی که آمارهای تورم آمریکا منتشر شدند و مشخص شد که تورم به ۸.۶% رسیده است درحالی‌که قبلا انتظار می‌رفت، تورم ۸.۳% باشد. فعالان بازار که از این اطلاعات ناخوشایند مطلع شده بودند، احتمال افزایش نرخ بهره تا ۰.۷۵% به جای مقدار پیش‌بینی شده قبلی یعنی ۰.۵% را در محاسبات قیمت دلار خودشان وارد کردند. برخی افراد پرشور حتی از افزایش بهره ناگهانی ۱.۰% نرخ صحبت می‌کردند. در نهایت کمیته بازار باز فدرال (FOMC) در جلسه اش در ۱۵ ژوئن، نرخ بهره کلیدی را تا ۱.۷۵% افزایش داد یعنی ۰.۷۵% نسبت به نرخ قبلی بالاتر برد.

اطلاعات بیشتر



2022 ژوئن 11

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۳ تا ۱۷ ژوئن ۲۰۲۲

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۳ تا ۱۷ ژوئن ۲۰۲۲ EUR/USD: منتظر جلسه فد هستیم

می‌توان حرکت جفت‌ارز EUR/USD از ۲۳ می تا ۹ ژوئن را یک حرکت ساید در دامنه ۱٫۰۷۶۰-۱٫۰۶۴۰ در نظر گرفت (البته چند شکست کاذب که در هر دو جهت اتفاق افتادند را در نظر نمی‌گیریم). ولی بعد از جلسه هیئت‌مدیره بانک مرکزی اروپا در ۹ ژوئن، این آرامش نسبی برهم خورد. بازارها بیدار شدند، و این جفت‌ارز نزولی شد و تا اواسط روز جمعه بیش از ۲۰۰ نقطه را از دست داد ولی پیش‌بینی داده‌های تورم آمریکا باعث فریز شدن آن شد.

اطلاعات بیشتر



2022 ژوئن 4

پیش‌بینی فارکس و رمزارزها برای ۶ تا ۱۰ ژوئن ۲۰۲۲

پیش‌بینی فارکس و رمزارزها برای ۶ تا ۱۰ ژوئن ۲۰۲۲ EUR/USD: تورم و بازار کار همه چیز را تعیین می‌کنند

نتیجه کلی این هفته تقریباً صفر است. جفت‌ارز EUR/USD دوره پنج‌روزه قبلی را در ۱٫۰۷۳۰ به پایان رساند و این بار قوس نهایی را در ۱٫۰۷۲۰ به اتمام رساند. البته نمی‌توان گفت هفته گذشته خیلی کسل‌کننده بود: در این دوره حداکثر نوسان ۱۶۰ نقطه با سقف ۱٫۰۷۸۶ و کف ۱٫۰۶۲۶ را شاهد بودیم.

اطلاعات بیشتر



2022 ژوئن 1

پیش‌بینی فارکس و رمزارزها برای ۳۰ می تا ۳ ژوئن ۲۰۲۲

پیش‌بینی فارکس و رمزارزها برای ۳۰ می تا ۳ ژوئن ۲۰۲۲ EUR/USD: پروتکل «کسالت‌بار» کمیته بازار باز فد

بعد از شش هفته افزایش، جمعه ۱۳ می، شاخص دلار DXY به قله چندساله خودش یعنی ۱۰۵٫۰۵ رسید. البته پس از این نقطه، روند حرکت آن معکوس شد و اکنون، یعنی دو هفته بعد، این شاخص دقیقاً در سطح ۱۰۱٫۵۰ قرار گرفته است. جفت‌ارز EUR/USD نیز با دنباله‌روی از روند عمومی تا ۱۳ می رشد کرد و در ۲۷ می به ارتفاع ۱٫۰۷۶۴ رسید. یورو طی این مدت دلار را ۴۱۵ نقطه عقب راند. البته واقعا یورو نبود که این حرکت را رقم زد بلکه دلار آمریکا عامل این حرکت بود. به شکل خاص‌تر، فدرال رزرو بود که باعث این حرکت شد.

اطلاعات بیشتر



2022 می 21

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۳ تا ۲۷ می ۲۰۲۲

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۳ تا ۲۷ می ۲۰۲۲ EUR/USD : رشد جفت‌ارز به دلیل اصلاح DXY

جمعه ۱۳ می، شاخص دلار DXY بعد از یک صعود شش هفته‌ای به قله چندساله خودش یعنی  ۱۰۵٫۰۵ رسید. آخرین باری که این شاخص تا این ارتفاع بالا رفته بود، ۲۰ سال قبل بود. البته پس از آن یک معکوس شدن روند اتفاق افتاد و DXY در روزهای ۱۹ تا ۲۰ می زیر افق ۱۰۳٫۰۰ قرار گرفت. عده‌ای از تحلیل‌گران عقیده دارند به احتمال زیاد این افت نتیجه اصلاح تکنیکال است و نه نتیجه تغییرات عوامل بنیادی. عوامل بنیادی همچنان به نفع دلار آمریکا هستند. البته سیگنال‌های هشداردهنده‌ای هم در اینجا وجود دارند زیرا سختگیرانه‌تر کردن تندوتیز سیاست‌های پولی فدرال رزرو باعث افزایش نگرانی‌ها درباره رشد اقتصاد آمریکا می‌شود و احتمال رکود را افزایش می‌دهد.

اطلاعات بیشتر



2022 می 15

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۶ تا ۲۰ می ۲۰۲۲

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۱۶ تا ۲۰ می ۲۰۲۲ EUR/USD: در مسیر رسیدن به ۱٫۰۰۰۰

درحالی‌که جفت‌ارز  EUR/USD  به سقوط خودش ادامه می‌دهد، دلار همچنان در حال صعود است. شاخص دلار DXY روز پنجشنبه ۱۲ می به نزدیکی ۱۰۴٫۹ رسید. آخرین باری که این شاخص تا این حد اوج گرفته بود، ۲۰ سال قبل بود. این جفت‌ارز در ۱٫۰۳۴۹ به نقطه کف خود رسید، منطقه‌ای که کف قیمت دسامبر ۲۰۱۶ تا ژانویه ۲۰۱۷ هم محسوب می‌شود. این جفت‌ارز در آینده و با پیروی از DXY به‌جایی  خواهد رسید که ۲۰ سال قبل معامله می‌شد. این نقطه همان برابری ۱:۱ است، درست مثل سنگی که در حال  غلتیدن به پایین کوه است.

اطلاعات بیشتر



2022 می 7

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۹ تا ۱۳ می‌ ۲۰۲۲

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۹ تا ۱۳ می‌ ۲۰۲۲ EUR/USD: هفته‌ای سرشار از رکوردهای چندساله

اگرچه افراد بی‌پروایی مثل «جیمز بولارد» رئیس بانک فدرال رزرو  در سنت لوئیس عقیده داشتند که نرخ بهره می‌تواند مستقیماً ۰.۷۵% افزایش پیدا کند اما همه چیز همان‌طوری اتفاق افتاد که بازار انتظار داشت. پس از جلسه ۴ می‌، کمیته بازار باز فدرال (FOMC) نرخ منابع فدرال را ۰.۵% بالا برد و به ۱.۰% رساند. این افزایش، بزرگ‌ترین افزایش از ماه می‌ ۲۰۰۰ بود، زیرا بانک مرکزی آمریکا نرخ بهره را در ۲۲ سال گذشته فقط طی  مراحل ۰.۲۵% افزایش می‌داد. فدرال رزرو آمریکا عقیده دارد نرخ بهره همچنان افزایش خواهد یافت، زیرا بازار کار آمریکا کاملاً قوی باقی و تورم بالا است و بالاترین سطح خود در ۴۰ سال اخیر رسیده است. رگولاتور بازار مالی آمریکا تصمیم گرفت که «سخت‌گیری پولی» را از ۱ ژوئن شروع کند. ریتم افت «ترازنامه فدرال رزرو» می‌تواند از ۳۵ میلیارد دلار در ماه ژوئن به ۶۵ میلیارد دلار در ماه جولای افزایش پیدا کند و سپس در ماه آگوست به حداکثر ۹۵ میلیارد برسد.

اطلاعات بیشتر



2022 آوریل 30

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲ تا ۶ می ۲۰۲۲

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲ تا ۶ می ۲۰۲۲ EUR/USD: یورو به کف پنج‌ساله جدیدی می‌رسد. انتظار برای جلسه فد (FOMC)

شاخص DXY که دلار را با سبدی از شش ارز اصلی دیگر می‌سنجد، پنجشنبه، ۲۸ آوریل به بالاترین مقدار ۲۰ ساله اخیر خودش رسید. دلیل این رشد هم همان دلیلی است که بارها درباره آن نوشته‌ایم: فدرال رزرو سیاست پولی خودش را خیلی زودتر از سایر بانک‌های مرکزی اصلی، سختگیرانه‌تر می‌کند. انتظار می‌رود که FOMC (کمیته بازار باز فدرال) در جلسه بعدی که در ۴ می برگزار می‌شود نرخ بهره کلیدی را ۰.۵% بالا ببرد. این افزایش، کمترین افزایشی است که ممکن است اعمال شود. مثلاً «جیمز بولارد» رئیس بانک فدرال رزرو سنت لوئیس حتی این احتمال که این نرخ در یک مرحله ۰.۷۵% بالا برود را رد نمی‌کند.

اطلاعات بیشتر



2022 آوریل 23

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۵ تا ۲۹ آوریل ۲۰۲۲

پیش‌بینی فارکس و ارزهای دیجیتال برای ۲۵ تا ۲۹ آوریل ۲۰۲۲ EUR/USD: واژه‌ها، روندها را هدایت می‌کنند

اظهارات مسئولان مهم بانک مرکزی اروپا و فدرال رزرو، عوامل اصلی هدایت‌کنندة روند هفته گذشته بودند. البته شروع این دوره پنج‌روزه، نسبتاً آرام بود: تعطیلات عید پاک تأثیر خودش را گذاشته بود. اروپا بر خلاف آمریکا نه‌تنها جمعه ۱۵ آوریل بلکه دوشنبه ۱۸ آوریل هم تعطیل بود. دوشنبه، دلار به دلیل نظرات نمایندگان رگولاتور آمریکایی، کمی حمایت شد. «رافائل بوستیک» ، رئیس بانک فدرال رزرو آتلانتا، گفت که ممکن است نرخ بهره پایه در پایان سال ۲۰۲۲ حدود ۱.۷۵% باشد و «چارلز اوانز» رئیس فدرال رزرو شیکاگو عقیده داشت که نرخ بهره به ۲٫۵۰-۲.۲۵% خواهد رسید. «جیمز بولارد»، رئیس بانک فدرال رزرو سنت لوئیس، هم افزایش احتمالی فوری این نرخ کلیدی به میزان ۰.۷۵% در جلسه ماه می FOMC (کمیته بازار باز فدرال) را اعلام کرد.

اطلاعات بیشتر



1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 13 بعدی
دریافت آموزش
در این بازار تازه وارد هستید؟ از بخش «شروع کار» بهره ببرید. شروع آموزش
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید